The South Muskoka Midget Bears are kicking off the weekend hosting their first tournament this season. The Tim Greavette Memorial tournament starts Friday with OMHA teams coming in from across the province. Meanwhile, the Huntsville Girls Hockey Association teams are hitting the ice to start their season.

Here’s a list of all weekend hockey games involving Muskoka teams:

OMHA

Friday:

Pee Wee AE Bears vs Almaguin, 7pm in Sundridge

Saturday:

Pee Wee Rep Bears vs Collingwood, 11:30am in Collingwood
Novice Rep Otters vs Elmvale, 12:40pm at the Jack Bionda Arena
Bantam Rep Bears vs Collingwood, 12:55pm in Collingwood
Atom Rep Otters vs Elmvale, 1:50pm at the Jack Bionda Arena
Novice Muskoka Rock vs Almaguin, 2:00pm at the Port Carling Arena
Bantam Rep Otters vs Elmvale, 2:10pm at the Don Lough Arena
Pee Wee Muskoka Rock vs Almaguin, 3:00pm in Humphrey
Pee Wee Rep Otters vs Elmvale, 3:20pm at the Jack Bionda Arena
Bantam AE Otters vs Orillia, 3:50pm at the Don Lough Arena
Bantam Muskoka Rock vs East Nipissing, 4:30pm in East Ferris
Atom Muskoka Rock vs Almaguin, 4:30pm in Humphrey
Pee Wee AE Otters vs Elmvale, 4:45pm at the Jack Bionda Arena
Atom AE Bears vs Midland, 6:15pm at the Gravenhurst Centennial Arena
AE Midget Bears vs Penetang, 8:30pm in Penetang

Sunday:

Midget AE Otters vs Almaguin, 12:40pm at the Jack Bionda Arena
Pee Wee AE Bears vs Collingwood, 1:20pm in Collingwood
Bantam Rep Otters vs Penetang, 2:10pm at the Don Lough Arena
Atom Rep Bears vs Atom Rep Otters, 2:15pm at the Jack Bionda Arena
Novice Rep Bears vs Novice Rep Otters, 3:00pm at the Bracebridge Memorial Arena
Pee Wee AE Otters vs Penetang, 3:40pm at the Jack Bionda Arena
Bantam AE Otters vs Penetang, 3:50pm at the Don Lough Arena
Atom AE Bears vs Collingwood, 3:50pm in Collingwood
Pee Wee Rep Bears vs Elmvale, 4:00pm in Elmvale
Bantam Rep Bears vs Oro, 5:00pm in Oro
Pee Wee Rep Otters vs Penetang, 5:20pm Jack Bionda

Tim Greavette Memorial

Friday:

Major Midget Otters vs Dorchester, 5:45pm at the Bracebridge Memorial Arena

Saturday:

Major Midget Otters vs Lincoln, 10:15am at the Bracebridge Memorial Arena
Major Midget Otters vs Erie Shores, 3:15pm at the Bracebridge Memorial Arena
Major Midget Otters vs Hespler, 8:15pm at the Bracebridge Memorial Arena

GMHL

Friday:

Almaguin vs Bradford, 7:30pm in South River
South Muskoka vs Temiscaming, 7:45pm at the Port Carling Arena

Saturday:

Almaguin vs Ottawa, 8:30pm in Ottawa

Sunday:

Almaguin vs Ottawa, 1:30pm in Ottawa

CPJHL

Friday:

Muskoka Anglers vs Hawks, 7:30pm at the Gravenhurst Centennial Arena

PJHL

Friday:

Otters vs Caledon, 7:30pm at the Canada Summit Centre

Sunday:

Otters vs Wingham, 3:30pm in Wingham

HGHA

Saturday:

Atom Sting vs Barrie, 8:30am in Barrie
Bantam Sting vs Barrie, 11:30am in Barrie

Sunday:

Pee Wee Seely Sting vs Barrie, 10am in Barrie
Pee Wee Armstrong Sting vs Barrie, 10:30am in Barrie
Novice Sting vs Orillia, 11:00am in Rama