It’s another busy weekend for Muskoka Hockey teams.

In Minor Hockey, Muskoka Rock is holding a home tournament in Bala and Port Carling. The Otters are also holding their Duke Knox home tournament this weekend and the Bears will be playing in that too. Meanwhile, in CPJHL the Pioneers are on the road and in the GMHL the Shield are in Quebec for one game this weekend.

Here’s a list of all weekend games involving Muskoka teams:

Minor Hockey

Friday:

Pee Wee Rep Bears vs Pee Wee Rep Otters, 6:30pm at the Bracebridge Memorial Arena

Saturday:

Atom Rep vs Oro, 12:20pm in Oro
Midget AE Bears vs Almaguin, 1:10pm in Sundridge
Bantam Rep Otters vs Midland, 2:10pm at the Don Lough Arena
Pee Wee AE Otters vs Collingwood, 2:20pm in Collingwood
Bantam Rock vs East Nipissing, 3pm in Ferris
Pee Wee Rep Otters vs Oro, 3pm in Oro
Pee Wee Rep Bears vs Parry Sound, 3:30pm at the Bracebridge Memorial Arena
Pee Wee AE Bears vs Pee Wee AE Rock, 4pm at the Gravenhurst Centennial Centre
Major Midget Otters vs Midland, 4:10pm at the Don Lough Arena
Atom Rep Otters vs Midland, 5:40pm at the Jack Bionda Arena
Midget AE Otters vs Midland, 6:10pm at the Don Lough Arena
Atom AE Otters vs Midland, 7:10pm at the Jack Bionda Arena

Sunday:

Pee Wee AE vs Oro, 1pm in Oro
Pee Wee Rep Otters vs Midland, 1:40pm at the Jack Bionda Arena
Bantam Rock vs East Nipissing, 2pm in MacTier
Bantam Rep Otters vs Collingwood, 2:10 at the Don Lough Arena
Atom Rep Bears vs Elmvale, 2:25pm in Elmvale
Bantam Rep Bears vs Elmvale, 3:30pm in Elmvale
Pee Wee AE Otters vs Pee Wee AE Rock, 3:40pm at the Jack Bionda Arena
Atom AE Bears vs Oro, 4:30pm in Oro
Major Midget Bears vs Elmvale, 4:50pm in Elmvale
Atom AE Otters vs Collingwood, 5:20pm at the Jack Bionda Arena
Major Midget Otters vs Midland, 5:50pm in Midland
Pee Wee Rep Bears vs Oro, 5:50pm in Oro
Midget AE Bears vs Oro, 7:15pm in Oro

Duke Knox Novice Rep Tournament (Huntsville)

Friday

Novice Rep Otters vs Newmarket, 1pm at the Don Lough Arena
Novice Rep Bears vs North Bay, 3pm at the Don Lough Arena

Saturday

Novice Rep Bears vs Dundas, 9:30am at the Jack Bionda Arena
Novice Rep Otters vs Temiskaming Shores, 11:30am at the Jack Bionda Arena
Novice Rep Otters vs Simcoe, 3:30pm at the Jack Bionda Arena
Novice Rep Bears vs Mississippi, 4:30pm at the Jack Bionda Arena

Muskoka Rock Home Tournament

Saturday

Novice Rock vs Howick, 9am at the Bala Arena
Atom Rock vs TCDMHA, 11:30am at the Port Carling Arena
Novice Rock vs Ripley, 12pm at the Bala Arena
Atom Rock vs Centre Hastings, 2:30pm at the Port Carling Arena
Novice Rock vs Millbrook, 4pm at the Bala Arena
Atom Rock vs Woodville, 6:30pm at the Port Carling Arena

HGHA

Saturday

Pee Wee Yellow Sting vs Orillia, 11am in Orillia
Atom Black Sting vs Barrie, 11:30am in Barrie
Novice Sting vs Barrie, 2pm at the Lake of Bays Community Centre
Atom Yellow Sting vs Orillia, 3pm at the Lake of Bays Community Centre
Bantam Sting vs Orillia, 4pm at the Lake of Bays Community Centre
Midget Sting vs Orillia, 5pm at the Lake of Bays Community Centre

Sunday

Novice Sting vs Barrie, 10am in Barrie
Atom Yellow Sting vs Orillia, 10am in Rama
Midget Sting vs Barrie, 1:30pm in Barrie

GMHL

Friday:

Almaguin vs Meaford, 7:30pm in Meaford
South Muskoka vs Temiscaming, 8pm in Quebec

Saturday:

Almaguin vs Seguin, 7:30pm in South River

CPJHL

Friday:

Pioneers vs Hawks, 7:30pm in Markdale

Saturday:

Pioneers vs Ice Wolves, 7:30pm in Coldwater

PJHL

Friday:

Otters vs Penetang, 8pm at the Canada Summit Centre

Saturday:

Otters vs Orillia, 7:30pm in Orillia